Zrównoważona produkcja: jakie są wyzwania i korzyści dla przemysłu?

Written by

Dane przedstawione przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska pokazują, że przemysł odpowiada za emisję ponad 20% szkodliwych gazów cieplarnianych (czyli mocno przyczynia się do niekorzystnych zmian klimatycznych). Równocześnie to właśnie w przemyśle można zaobserwować roszady, które w przyszłości mogą być bardzo korzystne pod kątem środowiska naturalnego…

Co to jest zrównoważona produkcja? To szereg działań, które mają na celu zredukowanie wpływu produkcji na środowisko (przy równoczesnym zachowaniu jej opłacalności i zaspokojeniu potrzeb społeczeństwa). To nie wszystko. Eksperci zauważają, że zrównoważona produkcja to roszada obowiązującego, ekspansywnego modelu wytwarzania różnego rodzaju dóbr na taki, który jest neutralny dla środowiska i zarazem korzystny dla społeczeństwa.

Jest wiele czynników (np. rosnące ceny mediów oraz surowców), które powodują, że przejście do modelu zrównoważonej produkcji niekiedy staje się koniecznością… A firmy, które już zainwestowały w rozwiązania automatyzacji, dostrzegają płynące z tego rozmaite zalety. Są to: znaczące obniżenie kosztów, zredukowanie ilości odpadów poprodukcyjnych, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładu, zwiększenie wydajności, czy możliwość podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wpis ze strony internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/zrownowazona-produkcja-wyzwania-i-korzysci-dla-przemyslu/.

Jakie są narzędzia zrównoważonej produkcji? Firmy dochodzą do modelu zrównoważonej produkcji różnymi sposobami. Bardzo istotne są tutaj, bez wątpienia, dane. Możliwość ich pozyskiwania, analizowania i agregowania daje szansę na lepszą automatyzację i zarządzanie procesami biznesowymi…

Dzięki danym (ich wymiana następuje w czasie rzeczywistym) poszczególne maszyny mogą komunikować się między sobą i z operatorami. Na skutek tego można na przykład sprawniej reagować na rozmaite problemy, czy nieprawidłowości.

Aby osiągnąć zrównoważoną produkcję, należy maksymalnie zintegrować systemy technologii informacyjnej (IT) z systemami technologii operacyjnej (OT). Firma z Katowic RAControls wspiera zaś przedsiębiorców w trakcie realizowania modelu zrównoważonej produkcji!

Nie da się ukryć, że osiągnięcie celów zrównoważonej produkcji nie jest prostym zadaniem. To proces, który wymaga precyzyjnej analizy specyfiki swojego przedsiębiorstwa, jego realnych potrzeb, działań konkurencji i możliwości finansowych.

Na szczęście nie musisz tutaj działać samodzielnie! Możesz liczyć na pomoc ekspertów z firmy RAControls. Doradcy przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują najlepsze możliwe rozwiązania.

RAControls kooperuje z wiodącymi na świecie producentami rozwiązań z dziedziny automatyki, robotyki i pneumatyki. To oficjalny przedstawiciel na Polskę firmy Rockwell Automation i należących do niej marki produktów Allen-Bradley i oprogramowania FactoryTalk. Dzięki temu partnerstwu RAControls ma bezpośredni dostęp do innowacyjnych technologii, czy rozmaitych rozwiązań…

Zastanawiasz się, jak wprowadzić zrównoważoną produkcję w swojej firmie? Skorzystaj ze wsparcia ekspertów pracujących w RAControls. Fachowcy zasugerują Ci optymalne rozwiązania. Także pod kątem Twoich możliwości finansowych.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.