Obozy RPG i fabularne – wakacje jak z bajki

Written by

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, tu ciągle brak pomysłu, gdzie posłać dziecko, żeby odpoczęło w gronie rówieśników. Decyzja nie jest prosta, jednak większość rodziców i sami zainteresowani, często stawiają na wypoczynek aktywny, czy to fizycznie, czy umysłowo. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć nudy i dostarcza wielu okazji do przygód. Te, jak wiadomo, pozostają w pamięci na długie lata.

Wypoczynek i zabawa z edukacją w tle

W giełdzie pomysłów, jaką jest rynek obozów tematycznych, niełatwo wybrać ten najbardziej odpowiedni. Postawić na naukę języka, tańca, czy może wzbogacenie programu szkolnych lekcji? Zawsze jednak, przed podjęciem decyzji warto się zastanowić, czy oferta będzie odpowiednia dla danego dziecka i czy będzie ono miało zapewnione maksimum bezpieczeństwa. O ile pierwsze wydaje się dość proste, w drugim przypadku, należy sprawdzić wiele części składowych i postawić na doświadczonych organizatorów o życzliwym podejściu do uczestników i ich rodzin. Właściwy wybór i dopasowanie wyboru do zainteresowań i zdolności młodego człowieka zapewni mu nie tylko dobry wypoczynek, ale i wspaniałe wspomnienia na wiele lat. Ciekawą propozycją są tu obozy RPG i fabularne, rozwijające kreatywność i fantazję, pozwalające na zdobycie niecodziennych umiejętności i przeżycie niezwykłych przygód, w pełnym bezpieczeństwie.

– tak jak w obozach Kogis.

Dla początkujących aktorek i aktorów

Młodzi ludzie, którzy cenią artystyczną ekspresję i wyrażanie siebie poprzez ruch, czy wcielanie się w różne role, doskonale odnajdą się w gronie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Pod czujnym okiem instruktorów mogą zgłębiać tajniki teatru zza kulis i nie tylko. Scenografia, charakteryzacja, reżyseria, aktorstwo, to tylko niektóre z części składowych tego, co podziwiamy jako widzowie. Ponadto wcielanie się w role ułatwia przełamanie nieśmiałości i wyrażenie tego, co czasem trudno wyrażać, będąc „we własnej skórze”.

Dzieci i młodzież, które jeszcze nie są pewne, czy pociąga je aktorstwo teatralne, czy może filmowe, lub inne sposoby artystycznych ekspresji, docenią obozy Girls Power – Muzyka, Ruch i Cosplay na Kaszubach.

Malownicze Ostrzyce położone w sercu Kaszub, niedaleko Kartuz, latem stają się sceną dla młodych artystów, oferując to, co w pojezierzu pomorskim najbardziej cenne. Góry, jeziora, lasy i bliskość morza. Na takich wakacjach nie sposób się nudzić!

Wśród górskich szczytów spotkać można smoki

Nie tylko te mityczne gady mogą stanąć na drodze młodej wojowniczki, czy młodego wojownika. Ogry, elfy, krasnoludy – wszystko co narodzi się w wyobraźni. Obozy RPG wśród szczytów Tatr, a konkretnie Bukowinie, to nieprzerwana przygoda, turniej kreatywności, fantazji i krążenia po labiryntach wyobraźni i strategii.

Obozy RPG – od angielskiego Role Playing Games, to prawdziwe teatry wyobraźni, gdzie fabuła rozwija się na podstawie opisów słownych, rozwijając intensywnie kreatywność i komunikację. Tę można prowadzić w języku polskim lub angielskim, co pomoże w łatwym przyswajaniu jego żywej wersji. Korzyści z takie formy wypoczynku są nie do przecenienia.

Wiedźmin, RPG, a może LARP?

Wybór jest trudny. Bez względu na decyzję, czasem dobrze jest puścić wodze wyobraźni i dowiedzieć się, jak powstali Wiedźmini, jak pokonać potwory i czy lasy żyją. Można też samemu takim potworem zostać, ale wyłącznie z własnej woli i tylko na czas, w którym sprawia to frajdę! Takie możliwości dają obozy w tematyce wiedźmińskiej, RPG i LARP – Live action role-playing.

Bez względu na to, czy będą to wakacje aktorskie, cosplayowe, RPG, LARP, czy baśniowe, pozostaną na długo w pamięci. Dzięki:

-małym, kameralnym grupom

-przyjaznej kadrze

-pogodnej atmosferze

-dużej ilości czasu przeznaczonej na relaks

-pięknemu położeniu ośrodków

-doświadczeniu organizatorów i opiekunów

-pięknym strojom

Wakacje z Kogis pozostaną w pamięci na wiele lat. Dzięki szerokiej gamie propozycji każdy znajdzie tu najbardziej odpowiednią dla siebie, czy swojego dziecka, formę wypoczynku

Article Categories:
Turystyka

Dodaj komentarz